19.12.2018r. Godz. 14:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.03.2016

dodano: 21 marca 2016 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 22 marca 2016 o 13:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W Kędzierzynie – Koźlu dwa zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do sprawdzenia zawartości tlenku węgla w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że w mieszkaniu znajduje się osoba poszkodowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby poszkodowanej przez ratowników pracujących w aparatach ochrony dróg oddechowych na klatkę schodową i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie. Poszkodowana została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Mieszkanie oraz klatka schodowa zostały przewietrzone. Przyrządy pomiarowe wykazały znaczne ilości tlenku węgla w mieszkaniu.

Stanowiska Kierowania

st. kpt. Jarosław Larski