17.12.2018r. Godz. 19:46Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.03.2018 r.

dodano: 21 marca 2018 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 22 marca 2018 o 22:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 27 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe . W powyższych zdarzeniach poszkodowanych zostało 5 osób . We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 56 zastępów, w sile 201 strażaków.

O godzinie 7:35 do stanowiska kierowania straży pożarnej w Kędzierzynie- Koźlu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego i ciężarowego na skrzyżowaniu dróg 45 i 38. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażacy zabezpieczyli również miejsce zdarzenia i odłączyli akumulatory w pojazdach.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Skorochów wpłynęło do straży pożarnej w Nysie o godz. 8:29. Zderzyły się trzy samochody osobowe, a dwie osoby zostały ranne. Strażacy udzielili jednej poszkodowanej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy, druga była zaopatrywana przez zespół ratownictwa medycznego. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Stanowisko Kierowania
mł.