17.12.2018r. Godz. 05:32Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.04.2012

dodano: 21 kwietnia 2012 o 15:04 | ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2012 o 07:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1.W miejscowości Miedziana (gmina Tarnów Opolski) o godz. 12:56 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia, w którym mężczyzna wpadł do studni. Mężczyzna ten wykonywał pracę na dnie studni stojąc na desce, która załamała się pod nim. W studni nie było wody. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań, dotarciu do poszkodowanego, który znajdował się na dnie 8 metrowej studni, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ewakuacji poszkodowanego przy zastosowaniu trójnogu z dna studni.

2. Zabezpieczano skutki zdarzeń drogowych, w których pięć osób zostało poszkodowanych:

- w Opolu w wyniku zderzenia samochodu terenowego z ciężarowym ranna została jedna osoba;

- w miejscowości Stary Las (gmina Głuchołazy) samochód osobowy uderzył w drzewo, cztery osoby zostały poszkodowane i przewiezione do szpitala przez dwa ZRM.