09.12.2018r. Godz. 23:13Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.04.2014r.

dodano: 21 kwietnia 2014 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia 2014 o 21:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.04.2014r.

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 28 razy, w tym 15 pożarów oraz 13 miejscowych zagrożeń. W działaniach udział brało 57 zastępów i 256 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostało 7 osób, w tym 2 ofiary śmiertelne. Niestety znaczna część pożarów to pożary traw i poszycia leśnego. W sumie od początku roku odnotowano 1283 pożary tego typu. W kwietniu było ich aż 164.

Około godziny 20:18  w powiecie nyskim, na trasie Pakosławice- Sidzina doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód osobowy w wyniku uderzenia w przydrożne drzewo  zapalił się. W środku w wyniku wypadku uwięziony przebywał kierujący pojazdem. Pożar ugasili przed przybyciem zastępów straży pożarnej  przejeżdżający kierowcy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie na wykonaniu narzędziami hydraulicznymi dostępu do kierowcy, któremu po wydobyciu udzielano kpp do chwili przybycia ZRM. Niestety nie udało się przywrócić u poszkodowanego podstawowych czynności życiowych. Na czas prowadzenia czynności dochodzeniowych przez prokuratora i policję zabezpieczono teren działania.

Sporządził:

Dyżurny Operacyjny