15.08.2018r. Godz. 10:47Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.04.2018 r.

dodano: 21 kwietnia 2018 o 21:04 | ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia 2018 o 21:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 35 razy. Odnotowaliśmy 19 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń, oraz 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń 3 osoby zostało poszkodowane. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 78 zastępów, w sile 328 strażaków.

Krótko po godz. 7 Kluczborscy Strażacy zostali zadysponowani do zerwanej trakcji elektrycznej, która spadła na pociąg przewożący niebezpieczne materiały żrące i palne. Do działań zadysponowano 4 zastępy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przy użyciu urządzeń pomiarowych, ustalił że nie doszło do rozszczelnienia cystern z groźnymi substancjami. Miejsce działania przekazano przedstawicielowi Kolei.

Przed godz. 17 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie zostało poinformowane o wywrócone łodzi na jeziorze głębinowskim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się że wywróconą łodzią była jednostka typu „Omega” którą pływała jedna osoba. Poszkodowany został podjęty przez ratowników WOPR, oraz Policję i wraz z żaglówką przetransportowany na brzeg.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania