12.12.2018r. Godz. 14:46Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.05.2014r.

dodano: 21 maja 2014 o 08:05 | ostatnia aktualizacja: 22 maja 2014 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 24 razy, w tym 8 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach udział brało 51 zastępów i 204 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 3 osoby.

O godz. 00:35 w Nysie doszło do pożaru mieszkania na 2 piętrze. Przed przybyciem straży 9 osób ewakuowało się z budynku. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania, szybko ugasili pożar, który miał miejsce w przedpokoju. Podczas przeszukania kolejnych pomieszczeń znaleziono dwie osoby poszkodowane, które natychmiast ewakuowano z mieszkania na zewnątrz. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon obu ewakuowanych osób. Przewietrzono mieszkanie, przeszukano strych (brak zagrożenia), mieszkanie sprawdzono kamerą termowizyjną, mieszkania przyległe sprawdzono detektorem wielogazowym – nie stwierdzono zagrożenia.

W Strzelcach Opolskich doszło do pożaru budynku wielorodzinnego w zabudowie bliźniaczej z użytkowym poddaszem. Trzy osoby, z części w której powstał pożar oraz jedna z części bliźniaczej, opuściły obiekt przed przybyciem straży. Zamknięto całkowicie ulicę, przy której znajdował się budynek, odłączono dopływ prądu do budynku, przystąpiono do gaszenia pożaru od frontu oraz z podnośnika SHD-25 na dach. Oddymiono i przewietrzono pomieszczenia, ewakuowano mienie oraz wykonano prace rozbiórkowe konstrukcji dachu. Sprawdzono pomieszczenia przy pomocy kamery termowizyjnej oraz przy pomocy miernika wielogazowego – wynik negatywny.

sporządził

Dyżurny Operacyjny