15.12.2018r. Godz. 11:56Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.06.2012

dodano: 21 czerwca 2012 o 13:06 | ostatnia aktualizacja: 24 czerwca 2012 o 20:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.06.2012

1. O godzinie 10:57 dyżurny powiatowego stanowiska kierowania w Krapkowicach otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na autostradzie A-4 na 244 km w kierunku Wrocławia. Natychmiast zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, które po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyły teren działania. Następnie za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolniono dwie osoby będące w pojeździe. Poszkodowanymi zajął się ZRM. Na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec LPR. Na czas prowadzenia działań były utrudnienia w ruchu w obu kierunkach. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć, a dwie osoby zostały ranne.

2. W dniu dzisiejszym strażacy z Niemodlina byli dwukrotnie wzywani do wypadków w miejscowości Jaczowice. W pierwszym przypadku poszkodowany został rowerzysta. W drugim przypadku obyło się bez ofiar (najechanie samochodu osobowego na tył pojazdu). Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu, odłączeniu akumulatorów i kierowaniu ruchem. Straty powstałe w obu zdarzeniach oszacowano na kwotę około 6,5 tys. zł.