19.12.2018r. Godz. 14:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.07.2012

dodano: 22 lipca 2012 o 00:07 | ostatnia aktualizacja: 24 lipca 2012 o 09:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W miejscowości Kolnica (gmina Grodków) prawdopodobnie w wyniku podpalenia doszło do pożaru (średniego) stodoły. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej cała stodoła objęta była pożarem. W sąsiedztwie znajdowały się zabudowania mieszkalne i gospodarcze, które udało się uratować. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, podano prądy wody na palącą się stodołę oraz sąsiednie obiekty, rozebrano spaloną konstrukcję, usunięto i dogaszono spalone siano i słomę. Przy działaniach ratowniczo – gaśniczych brało udział pięć zastępów straży pożarnej. Straty oceniono na 25 tys. zł.

2. Zabezpieczano skutki wypadków drogowych, w których w sumie cztery osoby zostały ranne:
    - na drodze krajowej nr 38 między miejscowościami Grobniki – Widok trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku „dachowania” samochodu osobowego, poszkodowanym pomocy udzieliły dwa ZRM.

____________________________________________________

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu