13.12.2018r. Godz. 13:51Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.08.2015r.

dodano: 21 sierpnia 2015 o 21:08 | ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2015 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 64 razy z czego 35 pożary, 26 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób.

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 16.04 przyjął zgłoszenie, dotyczące pożaru mieszkania usytuowanego na czwartym piętrze w Opolu przy ul. Dambonia. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej (w tym samochód specjalny z drabiną mechaniczną). Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Osoba dorosła (lokatorka) znajdowała się na klatce schodowej w objawami zatrucia wziewnego dymami pożarowymi. Z uwagi na silne zadymienie strażacy musieli prowadzić działania ratowniczo-gaśnicze w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

• zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

• udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

• podaniu jednego prądu wody gaśniczej na palącą się kuchnię wraz z wyposażeniem

• ewakuowaniu z budynku 5 osób (4 dorosłe i 1 dziecko)

• oddymieniu klatki schodowej i pomieszczeń mieszkalnych.

Na czas prowadzenia działań napięcie elektryczne w obiekcie było wyłączone.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania