14.12.2018r. Godz. 06:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.08.2018 r

dodano: 21 sierpnia 2018 o 21:08 | ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2018 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 38 razy. Odnotowaliśmy17 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 72 zastępów, w sile 324 strażaków.

Na trasie Chróścice – Siołkowice, samochód osobowy na łuku jezdni wypadł z drogi, po dachowaniu znalazł się na ścieżce rowerowej. Kierującemu pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego, następnie przewiózł go do szpitala.

W Opolu, na ul. Wrocławskiej, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Łącznie pojazdami podróżowały trzy osoby. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej poszkodowanej, następnie przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania