19.12.2018r. Godz. 12:56Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.09.2012

dodano: 21 września 2012 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 23 września 2012 o 07:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W Opolu przy ul. Nysy Łużyckiej zastępy straży pożarnej, które udawały się do uzupełniania paliwa w zbiornikach pojazdów natrafiły na zdarzenie z udziałem mężczyzny, który przewrócił się na jezdnię. Zastępy zatrzymały się udzielając osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Mężczyzna był nieprzytomny z zachowanymi funkcjami życiowymi oraz raną głowy. Zadysponowano na miejsce ZRM, który medycznie zabezpieczył poszkodowanego.

2. W miejscowości Śmiechowice (powiat brzeski) strażacy zabezpieczali skutki wypadku drogowego, w którym kierujący samochodem osobowym z nadmierną prędkością zjechał z jezdni, uderzając w przydrożny słup energetyczny a następnie dachował. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zebraniu przy użyciu sorbentu rozlanych płynów na jezdni. Niestety, lekarz stwierdził zgon jednej z osób poszkodowanych. Druga została zabrana do szpitala.

---------------------

Dyżurny Operacyjny Województwa