24.02.2019r. Godz. 03:48Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.09.2013

dodano: 21 września 2013 o 20:09 | ostatnia aktualizacja: 22 września 2013 o 08:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godzinie 11.02 dyżurny SK KM PSP w Opolu otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru sklepu usytuowanego w Opolu przy ul. Ozimskiej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej ( trzy PSP i jedna OSP). Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zabezpieczono teren działań. W trakcie przeprowadzonego rozpoznania ustalono że trwa ewakuacja personelu i klientów sklepu, a pożar usytuowany jest w przestrzeni miedzystropowej sklepu. Informacja o ewakuacji podana została przez system DSO i po przybyciu JOP była kontynuowana nadal - ewakuowano ok. 250 osób. Roty w aparatach ochrony dróg oddechowych po zlokalizowaniu pożaru przy pomocy kamery termowizyjnej, z użyciem drabiny nasadkowej podały proszek gaśniczy na palący się transformator. Spaleniu uległ transformator zasilający oświetlenie sklepu i część instalacji elektrycznej. Następnie wraz z pracownikami technicznymi sklepu przystąpiono do przewietrzania pomieszczeń. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol policji.

O godzinie 15.46 dyżurny SK KM PSP w Opolu otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze nr 46 w miejscowości Jaczowice pow. opolski. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej ( dwa PSP i jedna OSP). W wyniku zdarzenia dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, a trzy zostały ranne. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów, wstrzymania ruchu drogowego na czas działań, zabezpieczono wyciek paliwa w rozbitych pojazdach. ZRM i Policja na miejscu zdarzenia.

Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł.kpt. Krzysztof Sobkowicz