19.12.2018r. Godz. 08:33Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.09.2015

dodano: 21 września 2015 o 21:09 | ostatnia aktualizacja: 23 września 2015 o 07:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 25 razy z czego 6 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 9 osób.

W powiecie oleskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 14.10 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 45 w pobliżu miejscowości Praszka. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. W wyniku czołowego zderzenia dwie osoby dorosłe zostały poszkodowane, z których jedna znajdowała się poza pojzdem, a druga była uwięziona wewnątrz. Z uwagi na liczne obrażenia osoby uwięzionej w pojeździe lekarz z zespołu ratownictwa medycznego podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce akcji lotniczego pogotowia ratunkowego.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- odłączeniu akumulatorów

- wyciągnięciu osoby poszkodowanej z pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych i pomocy w przetransportowaniu jej do karetki pogotowia

- przygotowaniu lądowiska dla lotniczego pogotowia ratunkowego

- usunięciu substancji ropopochodnych i płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Druga osoba poszkodowana biorąca udział w zdarzeniu została zabrana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Miejsce zdarzenia przekazano Policji.

Na czas prowadzenia działań ruch drogowy w obu kierunkach był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania