14.12.2018r. Godz. 15:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.10.2014

dodano: 21 października 2014 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 22 października 2014 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 16 razy, w tym 6 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 6 osób.

W powiecie strzeleckim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 12.14 przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru budynku mieszkalnego zarządzanego przez Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Barka” w osadzie Kaczorownia niedaleko miejscowości Warmątowice. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy zawodowej jak i ochotniczej straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Ustalono, że:

- pożarem objęty jest cały dach budynku mieszkalnego

- w budynku nie ma osób poszkodowanych (osoby samodzielnie ewakuowały się przed przybyciem jednostek ochrony pożarowej).

Działania straży pożarnej polegały na:

- podano pięć prądów gaśniczych wody w natarciu na palący się budynek oraz dwa prądy gaśnicze wody w obronie na sąsiednie budynki

- wprowadzono trzy roty w aparatach ochrony dróg odechowych do wnętrza budynku

- wycięto otwory w dachu przy pomocy pił do cięcia stali i betonu oraz samochodów specjanych z podnośnikami hydraulicznymi typu SH

- ewakuowano mienie

- wyniesiono butle gazowych z budynku, które następnie schodzono

- z uwagi na długotrwałe działania oświetlono teren działań.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania