11.12.2018r. Godz. 17:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.11.2012

dodano: 21 listopada 2012 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 22 listopada 2012 o 07:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godz. 6:35 przyjęto zgłoszenie z policji o wypadku drogowym na 238 km autostrady A4 w kier. na Katowice; po równoczesnym przybyciu na miejsce dwóch zastępów straży i zespołu ratownictwa medycznego ustalono, że osoby podróżujące samochodem osobowym i kierowca ciężarówki znajdowały się poza pojazdami; strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi udzielali pomocy medycznej 2. osobom poszkodowanym; pasażerka samochodu osobowego z urazami głowy została zabrana do szpitala, natomiast do czasu przybycia drugiego zespołu medycznego, strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy /wsparcie psychiczne/ kierowcy samochodu osobowego; działania ratownicze zakończono przed godz.9.

O godz.12:42 w Opolu przy ul. Wrocławskiej zgłoszono wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych; z chwilą przybycia na miejsce dwóch zastępów PSP, 3. osoby znajdowały się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego, które przetransportował do szpitala; działania straży polegały m.in. na przemieszczeniu uszkodzonych pojazdów w celu udrożnienia ruchu drogowego.

Przed godziną 18 w Opolu przy ulicy Piotrkowskiej doszło do pożaru na balkonie 8 piętra w budynku wielorodzinnym. Natychmiast zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, które po przybyciu zabezpieczyły teren działań. Ze względu na nieobecność użytkownika do źródła ognia dotarto poprzez balkon sąsiedniego mieszkania. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono balkon i mieszkanie. Dzięki szybkiej i skutecznej akcji  ogień nie zdążył się rozprzestrzenić poza balkon. Nadpaliły się jedynie drzwi balkonowe i elementy wystroju balkonu. Powstałe straty wyceniono wstępnie na kwotę około tysiąca złotych.

ogólną informację o działaniach straży pożarnej w dniu 21 bm. i statystykę zdarzeń od początku 2012 roku przedstawia ==>tabela
informację sporządził:
dyżurny operacyjny województwa