12.12.2018r. Godz. 16:07Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.11.2014

dodano: 21 listopada 2014 o 22:11 | ostatnia aktualizacja: 22 listopada 2014 o 21:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 13.48 przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru w pomieszczeniu piwnicznym budynku jednorodzinnego usytuowanego w Tarnowie Opolskim przy ul. Klimasa. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informacje ze zgłoszenia – paliły się materiały palne przy piecu CO.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- Zabezpieczeniu miejsce zdarzenia.

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielowi budynku, który próbował ugasić pożar przed przybyciem zastępów straży pożarnej wskutek czego odniósł obrażenia. Poszkodowany po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego został zabrany do szpitala.

- Odłączeniu energii elektrycznej w budynku.

- Podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się drewno i kartony w pomieszczeniu piwnicznym.

- Przeszukaniu budynku pod względem obecności osób poszkodowanych mogących przebywać w strefie zadymienia – nie znaleziono nikogo. Z uwagi na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Miejsce zdarzenia zostało przekazane córce właściciela.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania