17.12.2018r. Godz. 20:58Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.11.2018 r.

dodano: 21 listopada 2018 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 22 listopada 2018 o 22:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 0 alarmów fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało dwóch poszkodowanych. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 51 zastępów, w sile 202. strażaków.

Dziś w Opolu, miał miejsce pożar wywołany przez przypaloną w garnku potrawę. Pożar ugaszono i sprawdzono miejsce po nim przy użyciu urządzeń pomiarowych. Strażacy przewietrzyli mieszkanie oraz klatkę schodową, a całość sprawdzono pod kątem obecności gazów toksycznych W działania te zaangażowane były cztery zastępy straży pożarnej.

W miejscowości Paczków miało miejsce potrącenie rowerzystki przez samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy. W działaniach udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

Opracowanie: Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marek Kocielski.