23.02.2019r. Godz. 20:09Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 2.11.2011

dodano: 2 listopada 2011 o 12:11 | ostatnia aktualizacja: 16 listopada 2011 o 16:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 2.11.2011

Ważniejsze zdarzenia w dniu 2.11.2011  

Ważniejsze zdarzenia:

 1. W Opolu przy ul. Nysy Łużyckiej o godzinie 00:11 doszło do bardzo dużego zadymienia klatki schodowej. Podpalona wersalka na siódmym piętrze spowodowała bardzo silne zadymienie klatki schodowej, przez co strażacy musieli pracować w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Działania straży polegały na ugaszeniu palącej się wersalki, oddymieniu klatki schodowej oraz sprawdzeniu wszystkich mieszkań. Dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej uratowano mienie o łącznej wartości 500tyś.zł, a straty wyniosły 80 tys. zł.

 2. O godzinie 12:24 w miejscowości Sternalice (pow. oleski) z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru mieszkania na I piętrze. W wyniku tego pożaru trzy osoby ewakuowały się z budynku przed przyjazdem straży pożarnej. Pierwszą przybyłą na miejsce zdarzenia jednostką była Ochotnicza Straż Pożarna w Radłowie, której działania polegały na ugaszeniu pożaru i przewietrzeniu budynku. Ze względu na bardzo duże zadymienie strażacy prowadzili działania w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.  W działaniach brało udział trzy zastępy OSP i jeden zastęp PSP w sile 22 strażaków. Spaleniu uległo wyposażenie pokoju gdzie powstał pożar. Straty oszacowano łącznie na 10 tys. zł. Dochodzenie w sprawie tego pożaru prowadzi policja.

 3. O godzinie 18:54 na trasie Przedmość – Wróblew (pow. oleski / pow. wieluński) w wyniku niezachowania ostrożności kierujący samochodem osobowym nie zapanował nad pojazdem i zjechał do przydrożnego lasu. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały uwięzione w pojeździe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych, które następnie zostały przekazane zespołowi ratownictwa medycznego. Straty łącznie oszacowano na 15 tys. zł.

  ----------------

  sporządził: dyżurny operacyjny województwa

  mł.kpt. Łukasz Olejnik

  Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu