13.12.2018r. Godz. 15:30Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 21.12.2015

dodano: 22 grudnia 2015 o 00:12 | ostatnia aktualizacja: 22 grudnia 2015 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

21 grudnia około godziny 4:12 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu przy ulicy Stawowej w miejscowości Żędowice w gminie Zawadzkie.

Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek okazało się, że pożar ogarnął budynek gospodarczy oraz poddasze budynku mieszkalnego i wiatę zewnętrzną. Działania ratowników skupiły się na podaniu prądów wody do wewnątrz budynków jak również ewakuacji wartościowego mienia. Działania na miejscu prowadziło w sumie 55 ratowników w sile 18 zastępów straży pożarnej z kilku powiatów.

O godz 13:30 w Nysie na ulicy Elizy Orzeszkowej doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały ranne jednego z kierowców po wykonaniu dostępu ewakuowaliśmy z pojazdu i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Wszystkim trzem poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili ratownicy z JRG Nysa.

O godz 13:20 na DK 39 pomiędzy miejscowościami Lubsza a Rogalice doszło do wypadku samochodu ciężarowego, który z nieznanych przyczyn wpadł do rowu. Uszkodzeniu uległ ciągnik siodłowy i nastąpił wyciek ON do gruntu. Do zdarzenia zadysponowano SGRt Brzeg, w celu wydobycia ciężarówki z rowu. Utrudnienia na drodze trwały ponad cztery godziny.

sporządził

asp.sztab. Piotr Labusga