17.12.2018r. Godz. 02:14Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.12.2016r

dodano: 21 grudnia 2016 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 22 grudnia 2016 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 61 zastępów, w sile 259 strażaków.

W miejscowości Bierawa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Po przybyciu na miejsce KDR ustalił, że doszło do zderzenia czołowego autocysterny z samochodem typu bus. W wyniku kolizji kierowca busa został zakleszczony w samochodzie. Działania ratowników JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP poszkodowanemu oraz wykonaniu do niego dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Jednocześnie odłączono akumulatory w obu pojazdach oraz zabezpieczono wyciekające na drogę płyny eksploatacyjne. Poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ZRM. Po przebadaniu kierowca busa został zabrany do szpitala.

Stanowisko Kierowania
kpt. Krzysztof Letki