18.08.2018r. Godz. 01:26Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.12.2017r.

dodano: 21 grudnia 2017 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 22 grudnia 2017 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 29 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W powyższych zdarzeniach poszkodowana została 12 osób . We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 81 zastępów, w sile 309 strażaków.

O godz. 19:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Prudniku wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z ciężarowym w miejscowości Piorunkowice, minutę później do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie wpłynęło podobne zgłoszenie w miejscowości Gryżów. Po przybyciu na miejsce akcji strażacy ustalili, że jest to jedno zdarzenie w miejscowości Gryżów w powiecie nyskim. Po przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że zderzeniu uległy dwa samochody, w wyniku zaistniałego zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, które zostały zabrane przez ZRM do szpitala. W trakcie prowadzonych działań DK41 była całkowicie zamknięta.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania