14.12.2018r. Godz. 01:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 2.12.2011

dodano: 2 grudnia 2011 o 21:12 | ostatnia aktualizacja: 3 grudnia 2011 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 2.12.2011

W miejscowości Baborów (powiat głubczycki), z nieustalonej przyczyny doszło do pożaru, w następstwie którego spaleniu uległo wyposażenie pietra oraz konstrukcja dachu jednorodzinnego budynku mieszkalnego. W trwającej blisko pięć godzin akcji gaśniczej uczestniczyło dziewięć zastępów straży pożarnej, a straty materialne spowodowane tym zdarzeniem oszacowano na 60 tys. zł.

W miejscowości Błachów (powiat oleski), kierujący samochodem ciężarowym nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego na łuku drogi pojazd uległ przewróceniu. Z uszkodzonej naczepy do przydrożnego rowu wysypało się około 25 ton ładunku w postaci granulatu paszowego. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów ratowniczych poszkodowany kierowca znajdował się kabinie ciągnika siodłowego. Po wykonaniu dostępu i przeprowadzonej ewakuacji został on przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Straty materialne spowodowane wypadkiem wyniosły 50 tys. zł.

W miejscowości Kolnica (powiat brzeski), w następstwie niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, a straty materialne nim spowodowane wyniosły 11 tys. zł. Trwające półtorej godziny działania ratownicze prowadziły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

st. asp. Radosław Gruca