14.12.2018r. Godz. 02:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.01.2013

dodano: 22 stycznia 2013 o 22:01 | ostatnia aktualizacja: 23 stycznia 2013 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godz. 10:52 w Gronowicach pow. kluczborski miejscowy zastęp OSP udzielił kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poparzonej przy obsłudze pieca c.o.; osoba z poparzeniami drugiego stopnia została przewiedziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Oleśnie.

O godz.11:22 w Polskiej Cerekwi pow. kędzierzyńsko- kozielski strażacy w liczbie pięciu zastępów wykonywali dostęp do osoby przysypanej po szyję kamieniem wapiennym; działania mające na celu wydobycie mężczyzny prowadzili także pracownicy cukrowni i zespół ratownictwa medycznego;  ponad dwugodzinne działania ratownicze polegały m.in. na ręcznym usuwaniu 5 ton kamienia wapiennego z zasobnika i udzieleniem poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

O godz.11:33 w Brzegu przyjęto zgłoszenie o zadymieniu mieszkania w budynku wielorodzinnym; z chwilą przybycia zastępów straży pożarnej, mieszkańcy przebywali na zewnątrz budynku; ustalono, że w mieszkaniu z którego wydobywało się zadymienie może przebywać lokator; przed przybyciem strażaków jeden z mieszkańców próbował wejść do mieszkania, lecz uniemożliwiała to wysoka temperatura i duże zadymienie; strażacy po ugaszeniu i przewietrzeniu mieszkania odnaleźli ciało mężczyzny; dalsze działania przejęła policja.

O godz.12:16 strażacy zabezpieczali skutki wypadku drogowego w którym została poszkodowana 1. osoba, zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala; zdarzenie miało miejsce na trasie /DW-416/ Głubczyce Sady – Kietlice.

ogólną informację o działaniach straży pożarnej w dniu 22 bm. i statystykę zdarzeń od początku 2013 roku przedstawia ==>tabela
informację sporządził:
dyżurny operacyjny województwa