16.12.2018r. Godz. 03:04Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.01.2017 r.

dodano: 22 stycznia 2017 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 23 stycznia 2017 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 15 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 11 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy, w sile 147 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.01.2017 r.

W miejscowości Budzieszowice w powiecie nyskim, w godzinach wczesno popołudniowych doszło do zatrucia tlenkiem węgla dwóch rodzin, łącznie 9 osób w tym 4 dzieci. Poszkodowane osoby zamieszkiwały parter budynku wielorodzinnego i byli sąsiadami. Przypuszczalną przyczyną zatrucia był niedrożny przewód kominowy. Działania straży pożarnej polegały na przewietrzeniu budynku oraz sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem niebezpiecznych gazów – czujnik nie wykazał obecności niebezpiecznych gazów. Wszyscy poszkodowani zostali zabrani do szpitala przez ZRM.

Oficer Operacyjny

Stanowiska Kierowania