16.02.2019r. Godz. 12:55Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.02.2012

dodano: 22 lutego 2012 o 10:02 | ostatnia aktualizacja: 23 lutego 2012 o 06:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.02.2012

9:57 W Opolu na skrzyżowaniu ulic Niemodlińskiej i Wrocławskiej doszło do zderzenia 2 sam. osobowych. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej, które po przybyciu zabezpieczyły miejsce zdarzenia, oraz udzieliły  kierowcy i pasażerce pojazdu BMW  kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano te osoby  zespołowi ratownictwa medycznego. W pojazdach biorących udział w zdarzeniu odłączono akumulatory, oraz zakręcono zawór instalacji LPG. Dokonano sorpcji wyciekłych na jezdnię płynów eksploatacyjnych. Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch drogowy na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Niemodlińskiej nadzorowała Policja.

19:05 Najprawdopodobniej nieszczelny przewód kominowy był przyczyną powstania pożaru 3 mieszkań na poddaszu byłych koszar w Brzegu. Na miejsce pożaru zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej, które zabezpieczyły teren działania, a następnie  podały prądy gaśnicze w natarciu i obronie. 38 osób samodzielnie opuściło mieszkania. Starszej  kobiecie, która zasłabła zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy. Po ugaszeniu  sprawdzono kamerą termowizyjną przestrzenie międzystropowe, oraz pozostałe pomieszczenia najwyższych kondygnacji. W dwóch mieszkaniach pożar strawił po 2 pomieszczenia. W trzecim jedno pomieszczenie. Każde z mieszkań miało pow.90 metrów każde. Spaliło się także ok 30 m2 pow. dachu. Straty powstałe w tym zdarzeniu oszacowano wstępnie na kwotę ok 210 tys. zł. a uratowane mienie to 6 milionów zł. W sumie pożar gasiło 42 strażaków. Po zakończeniu działań część rodzin powróciła do swoich mieszkań, a część do rodzin i lokali zastępczych.