17.12.2018r. Godz. 07:03Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.02.2014r.

dodano: 22 lutego 2014 o 21:02 | ostatnia aktualizacja: 23 lutego 2014 o 16:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 18 razy, w tym 8 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W działaniach udział brały 32 zastępy i 142 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 3 osoby.

W Jełowej, pow. opolski, przewrócił się wózek zrywkowy z żurawiem, przygniatając kobietę. Strażacy zabezpieczyli teren działań, unieśli ramię żurawia i uwolnili poszkodowaną. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy jednocześnie zabezpieczono urządzenie przed przemieszczeniem. Następnie przekazano poszkodowaną przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego, który przewiózł ją do szpitala. Do działań zadysponowany został śmigłowiec LPR.

W miejscowości Kostów, pow. kluczborski, DK 11, samochód osobowy wpadł do rowu i przewrócił się na dach. Poszkodowany, który znajdował się wewnątrz pojazdu, został ewakuowany przez strażaków, następnie udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł poszkodowanego do szpitala. Na czas działań droga była zamknięta.

sporządził

Dyżurny Operacyjny