11.12.2018r. Godz. 17:25Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.03.2014r

dodano: 22 marca 2014 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 23 marca 2014 o 06:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy 81 zdarzeń w tym: 60 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. Na terenie województwa poszkodowane zostało 14 osób.

W Zubrzycach w powiecie głubczyckim na prośbę PRM, zastęp udał się sprawdzić stężenie CO w mieszkaniu. W łazience z której zostali zabrani dwaj chłopcy w wieku 8 i 2 lata, przyrządy pomiarowe wskazały 790 ppm stężenia CO. Emisję spowodował niesprawny przewód kominowy piecyka gazowego.

Największy pożar miał miejsce w Szymiszowie w powiecie strzeleckim, gdzie z pożarem pryzmy starych opon walczyło siedem zastępów straży, pożar dzięki błyskawicznej akcji został szybko opanowany. Akcja dogaszania trwa nadal.

W sześciu zdarzeniach na drogach dziewięć osób zostało poszkodowanych. Pięciu osobom strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dwóm w zdarzeniu w Lędzinach pod Opolem, dwóm w Brzegu i jednej w Mroczkowej w powiecie nyskim.

Dwukrotnie zabezpieczaliśmy lądowiska dla LPR w Bierdzanach i Dylakach.( po jednej osobie poszkodowanej).

Pożary traw to dzisiaj aż 53 interwencje.

Autor: asp. sztab. Piotr labusga