09.12.2018r. Godz. 20:06Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.04.2014r.

dodano: 22 kwietnia 2014 o 21:04 | ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2014 o 06:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 42 razy, w tym 13 pożarów, 25 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W działaniach udział brało 74 zastępy i 319 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostało 12 osób.

Na 263 km. (kier. Wrocław) autostrady A4, strażacy zostali wezwani do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego, który znajdował się przewrócony na pasie zieleni. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy, który opuścił pojazd o własnych siłach. Zneutralizowano rozlane płyny eksploatacyjne oraz przepompowano paliwo do zbiorników zastępczych. Przekazano poszkodowanego przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego, który przewiózł go do szpitala.

W Krapkowicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motoroweru. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, następnie przekazali go pod opiekę przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Usunięto rozlane płyny eksploatacyjne oraz pozostałości powypadkowe z jezdni. Kierujący motorowerem został przewieziony do szpitala.

W K-Koźlu, na DK 40b, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem 4 samochodów. Sześć osób poszkodowanych, w tym dwójka dzieci znajdowały się pod opieką zespołów ratownictwa medycznego. Odłączono dopływ prądu z akumulatorów w pojazdach, zneutralizowano wycieki płynów eksploatacyjnych z jezdni oraz usunięto pozostałości powypadkowe. Na czas działań droga była zamknięta, policja zorganizowała objazd. Ogółem straty oszacowano na 70 tys.

sporządził

Dyżurny Operacyjny