12.12.2018r. Godz. 21:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.05.2015r.

dodano: 22 maja 2015 o 20:05 | ostatnia aktualizacja: 23 maja 2015 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 13 razy z czego 5 pożarów, 6 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 3 osoby.

1. W powiecie nyskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 16.12 przyjął zgłoszenie, że w parku na przeciwko straży pożarnej na chodniku leży kobieta. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia.

Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do momentu przybycia na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego, który zabrał poszkodowaną do szpitala.

2. W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 18.15 przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru garażu wolnostojącego w miejscowości Suchy Bór przy ul. Sosnowej. Po przybyciu na miejsce zastano garaż całkowicie objęty pożarem. Przed garażem stał samochód osobowy ze zniszczoną od pożaru powłoką lakiernicza na przodzie pojazdu. Właściciel nieruchomości znajdował się na posesji w bezpiecznej odległości od palącego się obiektu.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu terenu działań

- podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się garaż oraz jednego prądu wody w obronie na znajdującą się w pobliżu przyczepę kempingową

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielowi obiektu, który doznał obrażeń (poparzeń) w trakcie ratowania pojazdu z palącego się garażu, a następnie przekazaniu jego przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- po ugaszeniu pożaru i usunięciu więźby dachowej, sprawdzeniu kamerą termowizyjną miejsc, gdzie były prowadzone działania ratowniczo-gaśnicze w celu eliminacji ponownego powstania pożaru.

Z powodu silnego zadymienia strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania