17.12.2018r. Godz. 12:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.05.2018 r.

dodano: 22 maja 2018 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 23 maja 2018 o 22:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 26 razy przy 7 pożarach, 16 miejscowych zagrożeniach i 3 alarmach fałszywych. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 9 osób. W działaniach zaangażowanych było łącznie 61 zastępów i 260 strażaków.

Do zdarzenia doszło ok. godziny 12:28 na parkingu przed sklepem w Opolu, przy ul. Budowlanych. W środku zamkniętego samochodu znajdowało się dziesięciomiesięczne dziecko oraz kluczyki do zamkniętego pojazdu. O pomoc w otwarciu pojazdu prosiła strażaków matka dziecka. Zabezpieczyliśmy teren działań , a następnie strażak wybił szybę i wszedł do środka. Otworzył pojazd kluczykami, a matka wyciągnęła dziecko z auta. W tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.            W działaniach brał udział 1 zastęp.

O godz. 14:36 do stanowiska kierowania straży w Nysie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych, w wyniku czego, poszkodowane zostały trzy osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań , odłączeniu akumulatorów oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z poszkodowanych osób. Na miejscu pracowały również trzy zespoły ratownictwa medycznego, w tym śmigłowiec z lotniczego pogotowia ratunkowego. Poszkodowani zostali zabrani do szpitala powiatowego w Nysie. W działaniach brało udział 5 zastępów straży w sile 21 strażaków.

Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego