26.03.2019r. Godz. 01:15Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.06.2018 r.

dodano: 22 czerwca 2018 o 22:06 | ostatnia aktualizacja: 23 czerwca 2018 o 22:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 30 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 21 miejscowych zagroż oraz 5 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 65 zastępów, w sile 266 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia:

   W Dobrodzieniu powiat oleski doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego Skoda Roomster. Kierowca zjechał na przeciwny pas drogi i uderzył w drzewo, odbił się po czym przewrócił się na prawym pasie na lewy bok. Pojazdem podróżowała jedna osoba, kierowca wyszedł z pojazdu z pomocą przechodniów, skarżył się na ból klatki piersiowej, został zabrany do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, zepchnięciu pojazdu na jeden pas drogi i otwarciu ruchu wahadłowego oraz zebraniu pozostałości karoserii z jezdni.

     W Świerczowie powiat namysłowski doszło do pożaru wyposażenia garażu dwustanowiskowego w którym znajdował się samochód osobowy. Budynek garażu przylegał bezpośrednio do budynku domu jednorodzinnego. Działania straży pożarnej polegały na podaniu jednego prądu wody na palące się wyposażenie, ewakuacji zagrożonego pojazdu z drugiej części garażu. Dzięki szybkiej akcji straży pożarnej pożar nie rozprzestrzenił się na przyległy budynek a straty zminimalizowano.

Autor: mł.asp. Paweł Tomas