09.12.2018r. Godz. 21:17Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.06.2015r.

dodano: 22 czerwca 2015 o 15:06 | ostatnia aktualizacja: 24 czerwca 2015 o 00:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 18 razy, w tym 6 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowanych było 49 zastępów i 172 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 9 osób.

O godz. 10:51, na 202 km. autostrady A4, kier. Katowice, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz ciężarowego. Strażacy, przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kierującego osobówką, następnie przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Zadysponowany na miejsce śmigłowiec LPR przetransportował poszkodowanego do szpitala.

O godz. 11:28. dyżurny stanowiska kierowania w Brzegu otrzymał zgłoszenie o pożarze autobusu na 199 km. autostrady A4, kier. Katowice. Na miejscu zdarzenia dowódca akcji ustalił, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 9 pojazdów, a pożarem objęty jest autobus, samochód ciężarowy oraz samochód osobowy. W zdarzeniu poszkodowanych zostało łącznie 5 osób, 4 z nich zostało przewiezione do szpitala, obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon jednej osoby. Na czas działań autostrada była zamknięta w obu kierunkach.

Sporządził

Dyżurny Operacyjny