15.12.2018r. Godz. 12:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.07.2018 r.

dodano: 22 lipca 2018 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 23 lipca 2018 o 21:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 34 razy. Odnotowaliśmy 21 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby,. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 101 zastępów, w sile 461 strażaków.

Na 209km Autostrady w kierunku na Wrocław doszło do zdarzenia drogowego z wdziałem dwóch sam. osobowych. Z pojazdu osobowego odpięła się przyczepa campingowa przewracając się na bok, w którą następnie uderzył inny pojazd. Do zdarzenia zadysponowano łącznie 7 zastępów. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 4 osobom a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce Pogotowiu. Po zbadaniu 2 osoby przewieziono do szpitala. W czasie prowadzenia działań Autostrada w kier. Wrocławia była zablokowana.

W dniu dzisiejszym doszło do pożarów ściernisk, zboża na pniu i maszyn rolniczych. W miejscowości Słoków(pow. Prudnicki) oraz Brzezina (pow. brzeski) spalił się kombajn oraz prasa. Straty łącznie wyniosły ok 750 tyś zł. W pożarach pól nie odnotowano osób poszkodowanych.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania