12.12.2018r. Godz. 11:19Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.08.2012

dodano: 24 sierpnia 2012 o 00:08 | ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2012 o 00:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.08 2012

Przed północą doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Głogówek w powiecie prudnickim. Poszkodowanych w tym zdarzeniu zostało 5 osób, z czego kierowca z jednego pojazdu zmarł na miejscu pomimo udzielaniu przez ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz, stwierdził zgon. Przyczynę wypadku ustala policja.

O godzinie 9:05 w Kędzierzynie -Koźlu na rzece Kłodnica zostały wznowione poszukiwania na prośbę policji mężczyzny w wieku około 70-ciu lat. Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował 13 zastępów straży. Działania polegały na przeszukaniu części Kanału Gliwickiego oraz rzeki Kłodnicy. Poszukiwania prowadzono równocześnie wzdłuż akwenów jak i okolic cmentarza miejskiego ,,Kuźniczka". Działania poszukiwawcze nie przyniosły żadnych rezultatów. W porozumieniu z policją akcję zakończono o godz. 13:46. W działaniach udział brało 28 ratowników.

O godzinie 10:01 dyżurny zadysponował 3 zastępy straży do palącej się szopy w miejscowości Komprachcice /powiat opolski/. Pożar powstał na skutek wypalania pozostałości roślinnych na ogródku bez nadzoru. Przy silnym wietrze płomienie przedostały się na pobliską szopę. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podali jeden prąd wody w natarciu na palącą się drewnianą szopę. Na zewnątrz wyniesiono klatkę z ptakami. Uratowano pobliski gołębnik z ptactwem.

Od godziny 10:00 po przejściu burzy nad opolszczyzną do godzin popołudniowych trwało usuwanie powalonych drzew oraz konarów na drogach. Przez ten czas dyżurni przyjęli 36 takich zgłoszeń. Nie zanotowano poważniejszych uszkodzeń.

O godzinie 17:04 w miejscowości Krzywiczyny w powiecie kluczborskim doszło do pożaru wolnostojącej,  murowanej stodoły o wymiarach 40m x 18m x 8m wypełnionej 300 tonami słomy. Sytuację szybko opanowano. Na miejsce zdarzenia dyżurny SK PSP w Kluczborku zadysponował 19 zastępów straży. Spaleniu uległa składowane siano na powierzchni 360 m2. Straty 180 tys.zł. Uratowano mienie o wartości 150 tys.zł. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.Działania ratownicze straży polegajace na dogaszaniu, zakończono po godz.22 w dniu 23 bm.

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł.kpt. Małgorzata Kostrzewska