19.12.2018r. Godz. 15:19Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.09.2013

dodano: 22 września 2013 o 08:09 | ostatnia aktualizacja: 23 września 2013 o 22:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.09.2013r.

Tuż przed północą w miejscowości Zalesie powstał pożar budynku gospodarczego (100m x40m x5m) z żywym inwentarzem ( trzoda chlewna). Po przybyciu zastępów PSP potwierdzono, że pali się połowa budynku inwentarskiego, w którym znajduje się trzoda chlewna. Dostęp do budynku był utrudniony ze względu na konieczność sforsowania drzwi z metalowymi kratami. Istniało duże prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się pożaru na dalszą część budynku. Równocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi przystąpiono do ewakuacji zwierząt z zagrożonej hali oraz organizacji zaopatrzenia wodnego. Ewakuowano 350 szt trzody, a padło 98 macior i 940 prosiąt. Wstępne straty oceniono na pół miliona złotych. W działaniach brało udział 17 zastępów. Brak osób poszkodowanych, działania zakończono o g. 4:20.

Około godziny 17:52 w miejscowości Strzelce Opolskie doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, które po przybyciu zabezpieczyły miejsce zdarzenia, a następnie udzieliły kwalifikowanej pierwszej pomocy  dwóm poszkodowanym. Pozostałym dwóm osobom pomocy medycznej  udzielał ZRM. U piątej osoby uczestnika wypadku lekarz koordynujący działania medyczne stwierdził zgon. Wszyscy poszkodowani zostali zabrani do szpitala przez przybyłe na miejsce zdarzenia karetki ZRM . W dalszych działaniach wycięto uszkodzone drzewo i oświetlono teren działań na potrzeby  Prokuratora i grupy dochodzeniowej Policji. Powstałe straty wstępnie oszacowano na kwotę około 10 tys. zł.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa