22.10.2018r. Godz. 11:43Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.09.2018 r

dodano: 22 września 2018 o 22:09 | ostatnia aktualizacja: 23 września 2018 o 22:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 47 razy. Odnotowaliśmy17 pożarów, 28 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 80 zastępów, w sile 365 strażaków.

Na 227 km. autostrady A4, kierunek Wrocław, samochód osobowy zjechał z jezdni, po dachowaniu znalazł się na pasie zieleni. Pojazdem podróżowały dwie osoby, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazali ich pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego.

W Korfantowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Strażacy, przy pomocy narzędzi hydraulicznych, wykonali dostęp do poszkodowanych w pojazdach, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Łącznie poszkodowane zostały trzy osoby, na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania