16.12.2018r. Godz. 02:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.10.2011r.

dodano: 23 października 2011 o 01:10 | ostatnia aktualizacja: 23 października 2011 o 08:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.10.2011r.

1. O godzinie 8:02 odnotowaliśmy zgłoszenie w Głębocku (powiat brzeski) o pożarze budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia 5 zastępów straży okazało się, że pali się w pomieszczeniu kotłowni przylegającej do budynku mieszkalnego. Spaleniu uległa wspomniana kotłownia oraz ganek przedpokój , kuchnia i łazienka wraz z wyposażeniem w budynku mieszkalnym. Uratowano mienie o wartości 150 tys.zł.

2. O godzinie 10:09 dyżurny w Prudniku zadysponował jeden zastęp z OSP do wypadku samochodowego w Głogówku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w wypadku dwóch samochodów osobowych poszkodowana została jedna osoba, której kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy z OSP Głogówek. Po przybyciu zespołu karetki pogotowia, poszkodowany został przewieziony do szpitala. Ruch na drodze do godziny 11:05 odbywał się wahadłowo.

3. Dyżurny z Miejskiego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o godzinie 16:40 o wypadku dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie na ulicy Opolskiej. Na miejsce zdarzenia zadysponował 2 zastępy straży z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Niemodlinie. W zdarzeniu tym poszkodowana została jedna osoba, której pomocy medycznej udzielał będący na miejscu zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem na czas prowadzenia działań ratowniczych.

----------------

sporządził: dyżurny operacyjny województwa