20.11.2018r. Godz. 17:19Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.10.2018 r.

dodano: 22 października 2018 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 23 października 2018 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 26 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 68 zastępów, w sile 262 strażaków.

W miejscowości Namysłów w jednym z zakładów produkcyjnych doszło do niewielkiego wyrzutu amoniaku na zaworze. Na miejsce zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej. Przed przyjazdem na miejsce zastępów SP pracownicy służby BHP ewakuowali z hali produkcyjnej 61 osób. Jedna z ewakuowanych kobiet w miejscu bezpiecznym zaczęła uskarżać się na duszności, udzielona jej została pomoc a następnie przekazana pod opiekę pogotowiu. Działania polegały również na sprawdzeniu urządzeniami pomiarowymi hali a następnie przewietrzeniu jej.

W wyniku zdarzeń na drogach poszkodowanych zostało łącznie 7 osób. Na autostradzie A4 doszło do dwóch zdarzeń drogowych: na 258 oraz na 200km. Łącznie poszkodowane zostały tam 2 osoby.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania