17.12.2018r. Godz. 19:45Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.11.2013r.

dodano: 22 listopada 2013 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 22 listopada 2013 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.11.2013r.

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 11 razy, w tym do pożarów wyjeżdżała 3 razy a do miejscowych zagrożeń 8 razy.

O godz. 13:28 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Brzegu otrzymał zgłoszenie od Państwowego Ratownictwa Medycznego o starszej kobiecie leżącej na chodniku z obrażeniami głowy. Zdarzenie bardzo nietypowe, gdyż do tego zdarzenia powinien wyjechać Zespół Ratownictwa Medycznego, ale z uwagi na brak wolnej karetki- wszystkie były przy zdarzeniach, zgłoszenie trafiło do Państwowej Straży Pożarnej. Dyżurny zadysponował natychmiast zastęp w liczbie 5 ratowników, którzy po przyjeździe i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego, przekazano poszkodowaną ratownikom medycznym.

sporządził

Dyżurny operacyjny województwa