10.12.2018r. Godz. 04:47Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu: 22.11.2015

dodano: 22 listopada 2015 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 24 listopada 2015 o 08:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 13 razy z czego 4 pożary, 7 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób.

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 18.36 przyjął zgłoszenie dotyczące podejrzenia zatrucia tlenkiem węgla jednego z mieszkańców domu wielorodzinnego usytuowanego w Opolu przy ul. 1. Maja. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano następującą sytuację:

- ZRM udzielał pomocy osobie poszkodowanej, która następnie została zabrana do szpitala.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- sprawdzeniu miernikiem wielogazowym atmosfery powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych pod kątem obecności tlenku węgla – wynik pozytywny. Tlenek węgla powstał w wyniku używania niesprawnego piecyka gazowego usytuowanego w łazience.

- przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń mieszkalnych i ponownym sprawdzeniu na ewentualność obecności tlenku węgla – wynik negatywny.

- zaleceniu niekorzystania z ww. piecyka do czasu jego przeglądu przez osobę kompetentną

- rozdaniu broszur dot. zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla (czadem).

Z uwagi na stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz