19.12.2018r. Godz. 15:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.12.2012r

dodano: 22 grudnia 2012 o 21:12 | ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2012 o 21:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.12.2012r

Tlenek węgla- cichy zabójca. W dniu dzisiejszym zbiera obfite żniwo. W Kędzierzynie - Koźlu w 3 zdarzeniach 3 osoby zostały poszkodowane, w tym jedna ze skutkiem śmiertelnym. We wszystkich tych przypadkach działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu pomiarów ( w jednym z mieszkań stężenie wynosiło około 540 ppm ). Następnie mieszkania przewietrzono, ponownie dokonano pomiarów. Na koniec wydano stosowne zalecenia dla właścicieli i administratorów mieszkań. W jednym z tych mieszkań udzielano lokatorce kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Najnowsze zestawienie osób poszkodowanych przez tlenek węgla tutaj:

Niestety  na drogach także kilka osób zostało poszkodowanych. W godzinach wieczornych, między innymi na drodze wojewódzkiej nr 411 między miejscowościami Przełęk i Nowy Świętów  samochód osobowy uderzył w drzewo. 2 osobom poszkodowanym pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w samochodzie oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych. Dalsze działania polegały na oświetleniu miejsca wypadku do czasu przeprowadzenia czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy policji. Powstałe straty oszacowano na kwotę około 6 tys. zł.

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu

Dyżurny Operacyjny