09.12.2018r. Godz. 23:37Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.01.2012

dodano: 23 stycznia 2012 o 06:01 | ostatnia aktualizacja: 26 stycznia 2012 o 13:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.01.2012
  1. O godz. 1:32 w Nysie na prośbę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zadysponowano zastęp straży pożarnej do mieszkania, z którego wcześniej zabrano do szpitala 2 kobiety z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Działania strażaków polegały na pomiarze stężenia tlenku węgla w mieszkaniu. Przeprowadzony pomiar nie wskazał obecności tlenku węgla w pomieszczeniu.

2. Około godziny 7:10 w miejscowości Zawada doszło do zderzenie czterech samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały ranne i zabrane przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu pojazdów z jezdni.

3. Na trasie Objazda - Kowalowice około godziny 7:56 najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną zdarzenia drogowego podczas którego samochód osobowy wpadł do rowu i przewrócił się na bok. W zdarzeniu tym jedna osoba została ranna.

4. W miejscowości Nysa około godziny 10:40 podczas prac prowadzonych na dachu budynku wysokiego, jeden z pracowników doznał udaru. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy poszkodowanemu, jednak z uwagi na wysokość budynku zadysponowano straż pożarną w celu zniesieniu poszkodowanego z dachu budynku.

5. Około godziny 18:19 w jednym z opolskich akademików włączenie ręcznego ostrzegacza pożarowego uruchomiło Dźwiękowy System Ostrzegawczy. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia zarządzili ewakuację całego budynku tj. około 500 osób, a następnie przystąpiono do pomiarów stężenia gazów miernikiem wielogazowym. W budynku nie stwierdzono pożaru oraz obecności gazów niebezpiecznych.

6. W miejscowości Strzelce Opolskie około godziny 19:43 Dyspozytor Ratownictwa Medycznego otrzymał zgłoszenie o złym samopoczuciu 11-sto letniej dziewczynki. Analizując okoliczności zdarzenia oprócz ZRM zadysponował na miejsce również zastęp straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu pomiaru stężenia tlenku węgla oraz przewietrzeniu mieszkania. Wskazania urządzeń pomiarowych potwierdziły obecność tlenku węgla w łazience.