19.12.2018r. Godz. 12:09Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.02.2015

dodano: 23 lutego 2015 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 24 lutego 2015 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.02.2015

O godz. 9.31 samochód ciężarowy z naczepą znajdował się na prawym boku zajmując jeden pas jezdni oraz chodnik. Samochód przewoził sypką paszę dla zwierząt w ilości około 24t, która na skutek zaistniałego zdarzenia wysypała się na pobocze drogi, chodnik i pobliskie pole. Kierowca pojazdu w wyniku zdarzenia doznał otarcia dłoni. KPP udzielona przez PSP.

O godz. 20.41 zgłoszono do PSP zadymienie pomieszczenia kompresorowni. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wydobywający się dym z hali produkcyjnej zakładu. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Rozwinięto linii gaśniczej z samochodu proszkowego. W wyniku rozpoznania stwierdzono, iż pożarem objęte jest pomieszczenie kompresorowni. Po rozpoznaniu stwierdzono pożar szafy sterowniczej w pomieszczeniu kompresorowni którą ugaszono przy użyciu gaśnic proszkowych. W wyniku pożaru, spaleniu uległa szafa sterownicza w pomieszczeniu kompresorowni oraz kabel wysokiego napięcia zasilający urządzenia w hali produkcyjnej.

Autor: mł. bryg. Mariusz Lewandowski