19.12.2018r. Godz. 14:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.02.2016r.

dodano: 23 lutego 2016 o 22:02 | ostatnia aktualizacja: 23 lutego 2016 o 22:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 25 razy w tym 5 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń oraz 7 alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowanych było 45 zastępów i 199 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 6 osób.

W Gorzowie Śląskim, strażacy zostali wezwani przez mężczyznę, któremu koło naczepy przygniotło stopę. Uwolniono przygniecioną kończynę oraz udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu.

W miejscowości Komorno, pow. kędzierzyńsko-kozielski, samochód osobowy zjechał z drogi na pobliskie pole. Poszkodowanej, jednej osobie, pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego.

Na DW 401, przy zjeździe z autostrady A4, doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Strażacy odłączyli dopływ prądu z akumulatorów w pojazdach, kierowali ruchem wahadłowo oraz oświetlili teren działań. Poszkodowane dwie osoby zostały przewiezione przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

sporządził

mł.kpt. Damian Skowroński