12.12.2018r. Godz. 23:03Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.03.2012

dodano: 24 marca 2012 o 00:03 | ostatnia aktualizacja: 24 marca 2012 o 17:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

o godz.6:47 przyjęto zgłoszenie z policji o wypadku drogowym w miejscowości Kruszyna pow. brzeski; kierujący pojazdem dostawczym podczas manewru omijania rowerzysty zmienił pas i uderzył czołowo w prawidłowo jadący samochód osobowy; kierujących pojazdami z ogólnymi obrażeniami zostali zabrani do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego; działania zastępu JRG które zakończono o godz.7:30 polegały m.in. na neutralizacji rozlanych płynów z jezdni.

o godz.14:46 centrum powiadamiania ratunkowego w Oleśnie zgłosiło wypadek na budowie szpitala miejskiego w Kluczborku; w trakcie wykonywania prac rozbiórkowych na dachu budynku doszło do oderwania płyty betonowej, która spadła wraz z pracownikiem; zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy poszkodowanemu przed przybyciem trzech zastępów straży, których działania polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia ratownikom medycznym w czasie reanimacji poszkodowanego; działania straży zakończono o godz.16:30

o godz.15:52 centrum powiadamiania ratunkowego w Strzelcach Op. zgłosiło wypadek na DK nr 94 Sucha – Izbicko /droga Opole – Strzelce/ z udziałem samochodu osobowego który uderzył w drzewo; strażacy w liczbie zastępów OSP/3, PSP/1 wykonywali czynności zabezpieczenia zdarzenia i wydobycia rannego z pojazdu; na miejscu pomocy udzielał zespół ratownictwa medycznego; droga była zablokowana; działania straży zakończono przed godz.16:30

o godz.20:59 w Skarbimierzu pow.brzeski na terenie zakładu produkcyjnego powstał pożar filtrów systemu odpylania; w chwili przybycia dwóch zastępów straży, na zewnątrz budynku znajdowała 150. ewakuowanych pracowników zakładu; inna grupa pracowników prowadziła działania gaśnicze przy użyciu gaśnic proszkowych na dachu obiektu; działania strazy polegały m.in. na dogaszaniu pożaru wewnątrz komór filtrów przy użyciu gaśnic proszkowych, usuwaniu powstałej zgorzeliny z wnętrza filtrów; uratowano mienie o wartości 5 mln. zł; przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wada procesów technologicznych.

W dniu wczorajszym na terenie województwa odnotowano 59. pożarów suchej trawy i nieużytków rolnych; zestawienie przedstawia tabela; w tym temacie o godz.17:15 w Skoroszycach pow. nyski paląca się sucha trawa spowodowała pożar pobliskiego składowiska opon na pow. 200 m2; skuteczne działania gaśnicze sześciu zastępów straży nie dopuściły do rozwoju pożaru.