11.12.2018r. Godz. 08:52Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.03.2015r

dodano: 23 marca 2015 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 24 marca 2015 o 22:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.03.2015r

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 43 razy, w tym były 43 pożary, 7 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. Skutki zdarzeń usuwało 66 zastępów w sile 301 strażaków. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób.

Około godz.  7:01 rano w miejscowości Dylaki miał miejsce wypadek samochodu osobowego z autobusem. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby zostały ranne . Pomocy udzielał im Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych i usunięciu samochodu osobowego z jezdni w celu odblokowania jednego pasa ruchu.

Do kolejnego wypadku doszło około godziny 16:20, na opolskim odcinku autostrady A-4 na 242 kilometrze w kierunku Wrocławia doszło do wypadku 2 sam. osobowych z sam. ciężarowym. Do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów w sile 15 strażaków. Po zabezpieczeniu terenu akcji przystąpiono do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy pasażerce sam. osobowego. Kierowcy pojazdów biorących udział w zdarzeniu nie odnieśli żadnych obrażeń i znajdowali się poza pojazdami. W toku dalszych działań odłączono akumulator, a osobę poszkodowaną przekazano dla  Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ruch na autostradzie wstrzymano na jednym pasie w kierunku Wrocławia. Dalsze czynności związane z przywróceniem drożności autostrady prowadziły służby obsługi autostrady i pomoc drogowa. Straty powstałe w tym zdarzeniu oszacowano wstępnie na kwotę ok. 35 tys.zł.

sporządził:

Dyżurny Operacyjny