17.12.2018r. Godz. 06:58Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.03.2018 r.

dodano: 23 marca 2018 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 24 marca 2018 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 14 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów, 6 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe . W powyższych zdarzeniach poszkodowana została 1 osoba. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 28 zastępów, w sile 105 strażaków.

O godz. 11 strażacy z Prudnika zostali zadysponowani do pożaru budynku w miejscowości Dębowiec. Po przybyciu na miejsce, okazało się że pali się sadza w przewodzie kominowym. Działania straży polegały na ewakuacji z zadymionych pomieszczeń dwóch osób i ugaszeniu pożaru.

Krótko przed godz. 13 służby ratunkowe w Nysie zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym w Otmuchowie. Po przybyciu na miejsce stwierdzono zderzenie dwóch samochodów, w wyniku którego poszkodowana została jedna osoba. Strażacy udzielili jej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a następnie przekazano ją zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Na czas działań ratowniczych na drodze krajowej 46 wprowadzono ruch wahadłowy.

Stanowisko Kierowania
asp. Jakub Pleśniak