10.12.2018r. Godz. 05:58Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.04.2016

dodano: 23 kwietnia 2016 o 21:04 | ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2016 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 28 razy w tym 15 pożarów,12  miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowanych było 50 zastępów i 215 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 4 osoby.

Na DK 94, w Skorogoszczy, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, następnie przekazali je pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączyli dopływ prądu z akumulatorów w pojazdach, zakręcili zawór w butli z LPG oraz kierowali ruchem wahadłowo.

W Kędzierzynie-Koźlu doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. Przed przybyciem jednostek straży, policjanci wyprowadzili jedną osobę z mieszkania. Strażacy ewakuowali z mieszkania drugą osobę, następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy obu poszkodowanym. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR, który przewiózł poszkodowaną do specjalistycznego szpitala.

sporządził

mł.kpt. Damian Skowroński