22.02.2019r. Godz. 09:57Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.05.2012

dodano: 24 maja 2012 o 07:05 | ostatnia aktualizacja: 24 maja 2012 o 11:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1.W miejscowości Radłów (powiat oleski) prawdopodobnie w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej doszło do pożaru (średniego) poddasza budynku inwentarskiego. W dolnej części budynku nie było zwierząt (konie i kozy wyprowadzone były na pastwisko). Po opanowaniu pożaru wywieziono spaloną słomę ciągnikiem. Spaleniu uległa cała więźba dachowa wraz z pokryciem oraz słoma. Straty oceniono na 15 tys. zł.

2.W miejscowości Gwoździce (gmina Krapkowice) strażacy zabezpieczali skutki zdarzenia drogowego, w którym dwie osoby zostały ranne. Samochód osobowy uderzył w betonowy płot prywatnej posesji oraz w przystanek autobusowy.

3. W Opolu w pobliżu ulicy Rybackiej z rzeki Odra przez osoby postronne został wyciągnięty na brzeg nieprzytomny mężczyzna. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ze względu na wysokie nabrzeże (ściana około trzech metrów wysokości) ewakuowano poszkodowanego łodzią pontonową w bezpieczne miejsce, gdzie osobę przejął ZRM z lekarzem.