16.12.2018r. Godz. 02:01Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.05.2014r

dodano: 23 maja 2014 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 23 maja 2014 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 23.05.2014r

W ciągu doby na terenie województwa opolskiego zastępy straży pożarnej interweniowały 28  razy. Odnotowano 3 pożary ( traw i słomy na polu) i 1  alarm fałszywy. Usuwaliśmy także skutki  23 miejscowych zagrożeń. W działaniach ogółem  udział brało  50 zastępów w sile 228 strażaków. W  4 wypadkach drogowych zostały poszkodowane 4 osoby. W 3 przypadkach poszkodowanym strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Ważniejsze zdarzenia.

Około godziny 14:25 na trasie między Pakosławicami, a Sidziną doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.  Wraz z pierwszymi zastępami straży pożarnej  na miejsce zdarzenia przybył ZRM z Nysy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostępu  do osoby poszkodowanej i pomocy ZRM przy ewakuacji poszkodowanej do karetki pogotowia. Następnie  przy użyciu sorbentu usunięto z jezdni  olej silnikowy oraz płyny eksploatacyjne. Straty powstałe w tym zdarzeniu oszacowano wstępnie na kwotę około 20 tys. zł.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa